Nokia 808 PV vs. Nokia Lumia 920

Autor Wiadomość

yhy
Data wpisu: 2013/05/26 10:09:22
Otóż staję przed wyborem: 808 Pure View czy Lumia 920. 808 przekonuje mnie aparatem, wyjściem HDMI, USB OTG, obeznanym przeze mnie Symbianem Belle, obsługą kart pamięci, jakością multimediów i mniejszą ceną. Lumia ma jednak cały czas rozwijanego WP8, większy ekran o większej rozdzielczości, więcej aplikacji, jest ładniejsza, ma ładowanie bezprzewodowe i lepsze podzespoły. Co wybrali byście na moim miejscu?

mikolaj
Data wpisu: 2013/05/27 14:10:48
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie na czym Ci tak naprawdę zależy. Jeżeli interesuje Ciebie jak najlepszy aparat to na pewno Nokia 808PV tutaj wygrywa ,ale muszę Ci szczerze powiedzieć ,że moim zdaniem L920 baaardzo niewiele jej ustępuje (jestem użytkownikiem tego modelu).

Duży plus 808 w stosunku do L920 jest port HDMI ,ale czy na pewno będziesz z tego często korzystał ?
Ja swojej L920 nie zamieniłbym na żaden inny telefon. WP8 mi odpowiada ,bo nie trawię Androida i nie podoba mi się płacenie za markę u Apple (swoją drogą iPhony mi nie leżą ;) ). Wiem o czym mówię ,bo mam tableta z androidem i przerabiałem już Apple'a. Ponadto jeden z moich najlepszych znajomych ma iPhone'a 5 ,a drugi SGS 3 i ten od Appla sam przyznał ,ze L920 mu bardziej leży od Apple'a i Samsunga).
WP8 jest prostszy w obsłudze, dużo płynniejszy i tak naprawdę ,moim zdaniem, największą jego bolączką jest ,jeszcze, mała ilość aplikacji w Marketplace. Aparat jest bdb (porównywalny z jakością mojej cyfrowej kompaktówki , gdzieś tutaj zamieściłem moją reckę z porównaniem aparatów).

Więc reasumując. Jeżeli koniecznie chcesz jak najlepszy aparat i lubisz Symbiana i zależy Ci na wymienionych portach (mimo ,że ten system odchodzi ,niestety, do lamusa) ,a WP8 Ci nie leży to weź 808

Jak chcesz mieć typowego smart-phone'a z bdb aparatem i,to prawda, ciągle rozwijającym się WP8 no i większym ekranem , to bierz L920.
Gdy chodzi o bebechy to prawda , L920 w ogóle sie nie ścina i ani trochę nie zamula, nawet jak mam włączone dziesiątki operacji na raz i wszystko chodzi baaardzo płynnie.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytanie odnośnie L920 to śmiało pisz. Postaram się pomóc :)

~root
Data wpisu: 2013/06/07 22:23:53
Popieram kolegę powyżej. Też nie byłem zwolennikiem systemu Windows Phone dopóki sam nie przetestowałem. System bardzo szybki, intuicyjny i przyszłościowy, ponadto niedługo wychodzi większa aktualizacja, która wprowadza wiele usprawnień. Nokia Lumia 920 jest wg mnie jednym z najlepiej wykonanych telefonów, zapewniam, że jak weźmiesz ją do ręki to już będziesz wiedział który telefon chcesz mieć. Pozdrawiam

telekrowa
Data wpisu: 2013/11/25 06:43:52
Osobiście zdecydowałbym się na Lumie 920. Jest to jeden z najlepszych modeli tej serii, a poza tym właśnie lepsze podzespoły, ekran o większej rozdzielczości i wciąż rozwijany system Windows Phone 8 przemawiają na jego korzyść.
Odpowiedz

Najczęściej piszący:

Potok666   Postów: 45
mikolaj   Postów: 44
mikifil   Postów: 43
michalrogowicz   Postów: 39
grzesinek   Postów: 34
christoph0902   Postów: 20
rogas   Postów: 13
matusza   Postów: 10
ace031   Postów: 10
telekrowa   Postów: 10