Moje boje z WP8 (i Lumią 920)


Autor Wiadomość

jacula
Data wpisu: 2013/02/27 13:07:11
Przepraszam jeśli będzie zdublowany post, ale na pojawienie się poprzedniego nie mogłem się doczekać.

Dzięki uprzejmości znajomego od prawie 2 tygodni testuję sobie Lumię 920, która jak wszyscy wiedzą chodzi pod Windows Phone 8. Zamieściłem pod spodem kilkanaście problemów, które przeszkadzają mi w codziennym używaniu tego sprzętu. Mam pewne podejrzenia, że większość problemów to po prostu wybrakowany system operacyjny, ale może bardziej zawansowani użytkownicy wiedzą jak to zrobić, może ja czegoś nie potrafię znaleźć. Ciągle testuję WP i Androida i ciągle nie wiem czy pozostać wierny Nokii (od 13 lat używam telefonów Nokii) czy jednak będe zmuszony opuścić tego producenta. Najlepszy byłby rzecz jasna Symbian, ale na niego m.in. ze wględów zawodowych nie mogę już sobie pozwolić.
Kończąc ten przydługi wstęp: pomóżcie i odpowiedzcie na moje pytania.

1. SMS - jak ustawić żeby nie pojawiała się treść na ekranie startowym?
2. SMS - jak szybko przejść do SMS kiedy zobaczę ikonkę? (w symbianie naciskam komunikat na ekranie startowym i mam wiadomość) Jak na razie znalazłem tylko tyle, ze mogę umieść ikonkę "wiadomości" na ekranie głównym
3. Jak ustawić głośność dzwonka na stałe tak żeby był niezależny od głośności np. multimediów? Strasznie denerwujące jest kiedy sobie ściszę muzykę, a potem dzwonka nie słyszę.
4. Czy też może bardziej ogólnie: jak ustawić i przełączać profile mniej więcej w takiej postaci jak ZAWSZE było to dostępne w telefonach Nokii od kilkunastu lat
5. Aplikacja potrzebuje dostępu do internetu a takowy jest wyłączony. Jak ustawić, żeby system pytał czy włączyć dostęp, a nie żebym ja musiał wychodzić do ustawień i włączać?
6. Jak włączyć wskaźnik baterii na stałe?
7. Jak nagrywać rozmowy? - no tak, nie można :-)
8. Jak utworzyć katalog, w którym mogę pogrupować sobie aplikacje?
9. Jak zmienić kolejność aplikacji na liście aplikacji?
10. Jak włączyć ikonki połączenia GSM/WiFi na górnym pasku na stałe (np. ekran główny)
11. Czy da się ustawić lub zainstalować jakiś program (ja nie znalazłem), który bezpośrednio z ekranu głównego będzie umożliwiał włączenie/wyłączenie wi-fi bez otwierania menu wi-fi i przesuwania znajdującego się tam suwaka.
12. To samo dla transmisji danych przez GSM. Swoją drogą nie rozumiem czemu wifi ma suwak a transmisja gsm suwaka już nie ma, a zamiast niego jest lista wyboru
13. Czy ktoś jest w stanie polecić jakiś odtwarzacz, w którym da się w prosty sposób zarządzać playlistami. Np. naciskam album, w menu pojawia się opcja "dodaj do playlisty", pojawia się lista istniejących playlist + możliwość tworzenia nowych. A do tego możliwość usuwania pojedynczych utworów z playlisty. To co jest wbudowane jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Tu jest opis Microsoftu co trzeba zrobić żeby zrobić playlistę http://www.windowsphone.com/en-us/how-to/wp8/music/create-a-playlist. Dramat. W dodatku nie ma słowa o usuwaniu pojedynczych utworów. Próba dodania do playlisty, która już istnieje powoduje wyświetlenie komuniktu czy chcemy istniejąc nadpisać. Nie ma możliwości dodania.
14. Że HDMI nie ma to widać gołym okiem :-), ale mam pytanie czy WP8/Lumii brakuje również WHL (jeśli dobrze pamiętam skrót) czyli wideo po USB? Bo domyślam się, że wideo na jacku 3,5mmm też nie ma.
15. Tak jeszcze wspomnę o braku nadajnika FM, który we wszystkich topowych modelach ostatnich lat był (pewnie WP8 nie obsługuje).


Żeby nie było, że tylko narzekam. WP8 przeszedł mój test wielozadaniowości. Jednocześnie zadziałały mi następujące rzeczy:
1) grała muzyka
2) muzyka była scroblowana do last.fm
3) działał mi i rejestrował sports tracker
4) działały mi mapy nokiowe i pokazywały moją aktualną pozycję

Do tego zabrakło mi jeszcze tylko uruchomienia przeglądarki,, może powtórzę test :-)

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony, dość łatwo się ten system obsługuje. Może dlatego, że tylu rzeczy w nim brakuje :-P


Kto się zmierzy z moimi problemami? :-)

~Tawny
Data wpisu: 2016/05/31 00:30:29
I just thought I’d say that Barnes & Noble carries the book, and so does Rainbow eBooks. Rainbow eBooks, in fact, contacted me to tell me they would never censor the content they sold, so the anthology would be welcome there. So, if you do&218n#7;t want to buy it from Storm Moon Press for whatever reason, and B&N isn’t your thing, you can check out Rainbow eBooks and grab it there in whatever ebook format you want.
Odpowiedz

Najczęściej piszący:

Potok666   Postów: 45
mikolaj   Postów: 44
mikifil   Postów: 43
michalrogowicz   Postów: 39
grzesinek   Postów: 34
christoph0902   Postów: 20
rogas   Postów: 13
matusza   Postów: 10
ace031   Postów: 10
telekrowa   Postów: 10

Pisz na forum - wygrywaj gadżety!

Sprawdź szczegóły!